گل بنفشه

گياهي است كه در درمان بيماري‌هاي گوارشي و پاكسازي ريه و پوست استفاده مي‌شود و همراه با بابونه، بيماري سينوزيت را درمان مي‌كند …

گل بنفشه تسکین دهنده علائم سرماخوردگی است

گل بنفشه، صفرابر قوی است و کبد را پاکسازی می کند همچنین به دلیل خاصیت سم زدایی، خون و بافت ها را پاکسازی می کند و علائم سرماخوردگی را تسکین می کند.

گیاه بنفشه دارای طبیعت سرد و تر و یک صفرابر قوی است.

بنفشه گیاهی است که در درمان بیماری های گوارشی و پاکسازی ریه و پوست استفاده می شود و همراه با بابونه، بیماری سینوزیت را درمان می کند همچنین بنفشه بیماری هایی را که بر اثر غلبه صفرا در بدن به وجود آمده است، مانند کبد چرب، سرفه های صفراوی و خارش های صفراوی همچنین جوش های غرور صفراوی را درمان می کند.

*فواید گل بنفشه

گیاه بنفشه کبد را پاکسازی می کند همچنین با خاصیت خلط بری از ریه ها موجب پاکسازی ریه ها می شود و از طرفی به دلیل خاصیت سم زدایی، خون و بافت ها را پاکسازی می کند.

از مکانیسم های اثر بنفشه، صفرابر، خلط آور، تب بر، تصفیه کننده خون، ضد سموم، ضد ورم، ملین و خواب آور است؛ پیامبر اکرم «ص» نیز می فرمایند: برتری روغن بنفشه در میان روغن های گیاهی مانند برتری اسلام بر ادیان دیگر است.

*خواص گوارشی گل بنفشه

از خواص گوارشی بنفشه، پاکسازی صفرا از بدن، پاکسازی روده ها، رفع ناراحتی های معده، کبد و طحال و رفع التهاب دستگاه گوارش و عطش است.

از خواص ریوی بنفشه می توان به خلط آور، ضد سرفه، تب بر، ضد زکام، ضد برونشیت حاد، ضد عفونت های ریوی، ضد دیفتیری و ضد سینوزیت اشاره کرد.

**خواص پوستی گل بنفشه

گل بنفشه برای درمان اگزما، رفع خارش های پوستی، رفع خارش پلک، رفع شوره سر، رفع جوش صورت و زیبایی پوست مفید است همچنین این گیاه نرم کننده پوست است؛ از خواص مغزی ـ عصبی بنفشه نیز خواب آور، ضد افسردگی، ضد سردرد و میگرن است.

فراز مجاب، استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در گفت و گو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبری فارس «توانا» اظهار می کند: گل بنفشه یکی از گیاهان دارویی است که در طب سنتی برای تسکین سرماخوردگی و علائم ناشی از آن استفاده می شود.

به گفته وی، گل بنفشه دارای ترکیبات فلاونوئیدی است که در درمان بیماری سرماخوردگی و بهبود علائم آن از اهمیت زیادی برخوردار است.

استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اضافه می کند: گل بنفشه دارویی معرق است .داروهای معرق سموم را از بدن دفع می کند. تعریق انسان را افزایش می دهد و برای بهبود حال عمومی افراد مفید است.

 سایت مردمان 

همچنین ببینید

خواص بعضی از گیاهان

ترخون اشتهاآور است رشد و ایمنی بدن را ارتقا می‌بخشد موجب تحریک مغز و سیستم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*