آب گوجه فرنگی

منافذ پوست محل خروج چربي و عرق پوست است. هرچه پوست چرب‌تر باشد، منافذ آن گشادتر است. البته وجود اين منافذ، يك خصوصيت ژنتيكي است…

آیا آب گوجه فرنگي براي پوست، خوب است؟

شست وشو با آب سرد و صابون به طور مداوم، منافذ را به طور موقت جمع می کند. استفاده از کرم هایی كه حاوی تركیبات رتینویید هستند و معمولا توصیه می شود که شب ها به پوست مالیده شوند نیز تا حدی منافذ باز پوست را جمع می كنند.

آفتاب اثری روی اندازه منافذ ندارد ولی هر عاملی که تعریق را افزایش دهد، مانند گرمای مداوم، آفتاب و غذاهای معرق، باعث گشادتر شدن موقت منافذ پوست می شود.

بسیاری از مراجعان ما می پرسند زدن آب گوجه فرنگی و عسل یا حتی ماسك پوستی میوه های دیگر می توانند به این مساله کمک کنند یا خیر؟

باید گفت این مواد به علت داشتن ماده اسیدی تا حدی باعث شفاف شدن پوست می شوند ولی عیب آنها موقتی بودنشان است یعنی بعد از کمتر از یک ساعت این مواد جذب می شوند و منافذ پوست به حالت عادی برمی گردد.

در ضمن علت مخالفت بعضی از كارشناسان پوست و مو با این مواد این است که بعضی از مردم نسبت به زدن آبمیوه ها به پوست خود حساسیت نشان می دهند و دچار التهاب و قرمزی و پوسته پوسته شدن در آن ناحیه می شوند.

البته تمامی این فرآورده ها در کرم های آرایشی-بهداشتی به وسیله کارخانه های معتبر ساخته می شود و به علت دارا بودن مواد نگهدارنده، زمان طولانی در پوست می ماند و اثرگذارتر هستند ولی معایب آنها، گران بودنشان است. به هر حال باید بسنجید آیا ریسك استفاده از این ماسك های دست ساز به نفع شماست یا خیر؟!

منبع : salamat.ir

همچنین ببینید

خواص بعضی از گیاهان

ترخون اشتهاآور است رشد و ایمنی بدن را ارتقا می‌بخشد موجب تحریک مغز و سیستم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*