۴ تمرین تقویت مچ دست

این روزها با استفاده از وسایل دیجیتال (کامپیوتر، گوشی موبایل و غیره) آسیب زیادی به مچ دست، گردن، پشت و . . . وارد می شود و افراد متاسفانه توجه خاصی به این مشکلات نمی کنند و فقط وقتی که درد آنها را کلافه می کند به فکر دکتر و مسایل همراه آن می افتند. با کمک چهار حرکت راحت و آسان که در کمترین زمان انجام می شود و می توانید هر روز انجام دهید، مچ دست را تقویت کنید تا درگیر درد و ناراحتی های دیگر نشوید.

  1. دو زانو روی زمین با پاهای کنار هم قرار بگیرید. باسن را بلند کرده و تا جایی که ران عمود به زمین باشد بالا بیاورید. بالاتنه را به موازات زمین نگه دارید و مطمئن شوید که بدون قوز و صاف است. حال دست­ها را در زیر شانه­ها روی زمین بگذارید، انگشتان دست را از هم دور کنید و انگشت وسطی را جوری قرار دهید که دیوار روبرو را نگاه کند. حال با دم پاشنه­های دست را از زمین بلند کرده و به انگشتان وزن دهید و با بازدم پاشنه­های دست را روی زمین قرار دهید و به زمین فشار دهید.
  2. به شکل حرکت قبل بنشینید (چهار دست و پا). این بار مچ­ها را بچرخانید و انگشتان دست را به سمت پاها قرار دهید (اگر مچ شما درد دارد این حرکت را با انگشتان به سمت جلو انجام دهید). باز هم مطمئن شوید که انگشت وسط هر دست به ران­ها نگاه کند. حال در ضمن بازدم کردن، باسن را به سمت پاشنه­ها ببرید و مراقب باشید که کف دست­ها روی زمین باشد. و با دم به حالت اولیه برگردید.
  1. در وضعیت قبل قرار گیرید. دست­ها را از مچ به سمت داخل بچرخانید به طوری که انگشتان دست­ها یکدیگر را نگاه کنند و کف دست رو به بالا باشد. حال با بازدم دست­ها را به شکل مشت درآورید و با دم آنها را باز کنید.
  2. در وضعیت قبل قرار گیرید. دست­ها را از مچ به سمت پاها بچرخانید به طور یکه انگشتان به ران­ها توجه داشته باشند. حال با بازدم دست­ها را مشت کنید و با دم دست­ها را باز کنید.

یوگادارما: آگاه باشید که در موقع دو زانو بودن فشار بدن را روی زانوهای خود نیاندازید و کل ساق پا روی زمین وزن داشته باشد. همچنین درد را تحمل نکنید. باید به بدن احترام بگذارید و در حد توان بدن وضعیت­ها را انجام دهید. می­توانید از روزی یک بار هر وضعیت را انجام دهید و هر چند روز یک بار تعداد را زیاد کنید و حتما به بدن وقت دهید تا آرام آرام پیشرفت کند.

همچنین ببینید

یوگا قدم به قدم – وضعیت خم به جلو ایستاده

انگلیسی: Standing Forward Bend سانسکریت: Uttanasana ترجمه: کلمه اوت (ut) نشاندهنده شدت، (tan) یعنی کشیدن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*