آب كردن چربي‌هاي دور شكم

chagi02و

ورزش نکردن، انجام فعالیتهای نشسته و مصرف کالری بیش از نیاز، موجب تجمع چربی در منطقه شکم میشو؛ در این صورت عضلات شکم، سفتی و حالت اولیه خود را از دست داده و شکل ظاهری اندام افتاده شده و چربی ذخیرهای شکم به حالت گرهدار احساس میشود. به علاوه، تجمع چربی درمنطقه شکم بهخصوص در خانمها خطر ابتلا به دیابت و عوارض عروقی را چند برابر میکند.


برای از بین بردن چربیهای اضافی شکم چه کنیم؟
▪ این بافت چربی، برای بدن یک انبار انرژی است و بدن مازاد نیاز خود را در آن ذخیره کرده، در مواقع نیاز، از آن برداشت میکند. پس باید کاری کرد که بدن نیازمند انرژی بافت چربی شود. دریافت کالری کمتر و ورزش کردن، راه رسیدن به این مقصود است. البته اکنون با روشهای دیگری مثل جراحی نیز، این
چربیها را بر میدارند ولی اگر بتوانیم با ورزش، که سلامت عمومی بدن را به دنبال دارد، آن را از بین ببریم، مسلما به جراحی نیازی نخواهد بود.

ادعا میشود که کمربندهای شوک دهنده با وارد کردن جریانهای الکتریکی به چربی شکم موجب تجزیه آنها و قوی شدن عضلات شکم میگردد. در صورتی که تنها جریانهایی با قدرت ایمپالس‌های مغز، موجب انقباض عضلات می‌شود و اگر چنین جریانی با این کمربند وارد شکم شود موجب یک انقباض دردناک خواهد شد. البته استفاده از وسایل ورزشی که موجب انقباض عضلات شکم شود، مفید است؛ اما ورزش کردن به تنهایی کافی نخواهد بود، چرا که کالری اضافی باز هم در شکم یا باسن ذخیره می‌شود. پس باید از خوردن شیرینی‌های خامه‌ای، تنقلات چرب مثل چیپس، غذاهای پر روغن و نان و برنج زیاد از حد پرهیز کرد.

یک ورزش مفید:
دراز و نشست از راحت‌ترین و مؤثرترین ورزش‌ها برای برطرف کردن چربی شکم است. با فشار زیادی که به عضلات شکم وارد می‌شد، این عضلات قوی شده و شکم به حالت اولیه باز می‌گردد. مدت ورزش چند روز یا چند هفته نیست بلکه باید آنرا مداوم انجام داد.
تمرینات ورزشی در صورتی که به درستی انجام نگیرند، به کمر شما آسیب می‌رسانند.

طریقه درست انجام دراز نشست:
▪ به پشت روی زمین نسبتاً نرمی بخوابید.
پاها را خم کنید تا کف پایتان روی زمین قرار بگیرد، دستان‌تان را به روی سینه قرار دهید. ابتدا سر را بلند کرده و سپس شانه‌ها را به آرامی ۳۰ تا ۴۰ سانتی‌متر بالا بیاورید و دوباره بخوابید . بلند شدن بیش از این مقدار عضلات پای شما را به کار می گیرد. ده مرتبه پشت سر هم، این کار را انجام دهید‌. چند ثانیه استراحت کنید و ده مرتبه بعدی را انجام دهید. در ابتدا لازم نیست زیاد به خودتان فشار بیاورید، زمانی که احساس کردید، عضلات شکم شما قوی‌تر شده‌اند جسم سنگینی را در هنگام دراز نشست در دست، روی سینه بگیرید تا فشار بیشتری به عضلات شکم وارد شود.

ورزش‌های تکمیلی دیگری که می‌توانید برای متناسب شدن شکم انجام دهید در زیر ارائه شده است:

چهار دست و پا روی زمین قرار بگیرید، یک پای خود را مستقیماً بلند کرده و در هوا نگاه دارید، از یک تا ۵ بشمارید، سپس به حالت اول برگردید، از یک تا ۵ بشمارید حالا پای دیگرتان را به همین صورت حرکت دهید و بشمارید. این عمل را چند بار تکرار کنید.
روی زمین بنشینید کف دست‌ها را در طرفین بدن، روی زمین بگذارید و زانوها را خم کنید، در این حال با باسن خود جابجا شده به جلو بروید در حقیقت، سر بخورید. می‌توانید با دست‌ها مچ پاها را بگیرید.

به پشت روی زمین طاق باز بخوابید، دست‌ها را باز کرده در طرف راست و چپ روی زمین دراز کنید حالا زانوها را خم کنید و همانطور که به هم چسبیده‌اند با هم اول به طرف راست زانوها را تا نزدیک زمین بیاورید، سپس به همین شکل به طرف چپ تا نزدیکی زمین حرکت دهید، این عمل را ۱۰-۱۵ بار تکرار کنید.

بایستید و دست‌ها را به طرف جلو دراز کنید و در مقابل روی خود به لبه یک صندلی تکیه دهید حالا به تدریج و خیلی آهسته زانوها را خم کنید تا به صورت نشسته در آیید، سپس به آهستگی بلند شده و بایستید. این عمل را ۵ تا ۱۰ بار تکرار کنید.

به روی شکم، روی زمین بخوابید، چانه خود را روی هر دو دست خود قرار دهید در حالی که پاها را کشیده و دراز نگاه داشته‌اید، یک پا را تا آنجا که می‌توانید بالا بیاورید و در آن حالت نگهدارید، از یک تا ۵ بشمارید وسپس پا را پائین بیاورید – حالا این عمل را با پای دیگرتان انجام دهید.

چهار دست و پا روی زمین قراربگیرید، یک پای خود را مستقیما بلند کرده در هوا نگاه دارید و از یک تا ۵ بشمارید سپس به حال اول بازگردید و از یک تا ۵ بشمارید اکنون پای دیگرتان را به همین صورت حرکت دهید و بشمارید. این عمل را چند بار تکرار کنید.
(می توانید از این ورزش‌ها و ورزش‌های قبلی که در مطلب درمان چاقی موضعی ۳ آمده، یک پرینت تهیه کنید و هر روز با نگاه کردن به آن ورزش‌ها را انجام دهید.)

همچنین ببینید

درمان سندرم روده تحریک پذیر به کمک یوگا

اگر دل درد و دل پیچه، نفخ شکم، اسهال و یبوست امان شما را بریده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*