درباره میوه‌ها بیشتر بدانیم – بخش دوم

قند میوه خوب است یا بد؟

بیشتر حجم میوه‌هایی که خورده می‌شود را آب تشکیل می‌دهد، ولی ۱۰ تا ۱۵ درصد از میزان انرژی این میوه ناشی از قند است. قندی که در این میوه‌ها وجود دارد بیشتر از نوع فروکتوز است. توصیه می‌کنیم، این میوه‌ها را به صورت آب نگرفته مصرف کنند چون افزایش فروکتوز در بدن می‌تواند باعث افزایش تولید تری‌گلیسیرید شود.

به این دلیل به افرادی که کبد چرب دارند یا میزان تری‌گلیسیرید خون‌شان بالاست، توصیه می‌شود این میوه‌ها را به صورت طبیعی مصرف کنند؛ چون میزان فیبر موجود در این میوه‌ها می‌تواند در جذب قند و چربی تعدیل ایجاد کند. همچنین این میزان فیبر هم می‌تواند بر سیستم گوارشی تاثیر مثبتی داشته باشد. توت، توت فرنگی، گیلاس و هلو میوه‌هایی هستند که افراد دیابتی می‌توانند از آن استفاده کنند به دلیل آن که میزان آب این میوه‌ها زیاد است و میزان قند موجود در آن، به نسبت کمتر است.

معجونی برای خواب آرام

تاثیر مصرف میوه‌ها می‌تواند به اندازه داروهای شیمیایی اثرگذار باشد. یک لیوان شیر کم چرب همراه با یک عدد سیب قبل از خواب، می‌تواند بهتر از هر داروی خواب‌آور دیگری در ایجاد یک خواب عمیق و آرام‌بخش کمک کننده باشد، همچنین مخلوط آب سیب و آب کاهو به نسبت یک به ۳، معجونی است که خوابی آرام و آرامشی جان‌بخش برای فرد فراهم می‌کند.

افرادی که به منظور تامین آهن مورد نیازشان مکمل آهن مصرف می‌کنند برای جذب بهتر این مکمل در شب می‌توانند یک لیوان آب میوه رقیق شده یا آبی که میزان کمی آب لیمو تازه به آن اضافه شده را همراه با داروی‌شان مصرف کنند و شاهد اثربخشی آن بر جذب آهن به بدن‌شان باشند.

خوردن میوه به همراه صبحانه و شبها قبل از خواب بهترین زمان مصرف میوه است که علاوه بر خواص غذایی مطلوب بر بدن، طراوت و شادابی ویژه‌ای به همراه می‌آورد.

روش مناسب خوردن هندوانه

هندوانه، عصرانه مورد توجه خیلی از افراد در روزهای بلند تابستان است. در بررسی تغذیه‌ای این میوه می‌توان گفت، قند موجود در این میوه به نسبت طالبی یا خربزه خیلی بیشتر است. به همین دلیل توصیه می‌کنیم براساس همان تعداد واحد میوه توصیه شده یا معادل دو سوم لیوان هندوانه تراشیده شده مصرف کنند. منظور از تراشیده شده این است که پوست و تخم‌های اضافی آن را بگیرید بعد مصرف کنید. همان ۱۰۰ گرم میوه‌ای که برای مصرف روزانه پیشنهاد می‌شود در مورد هندوانه هم صدق پیدا می‌کند. افرادی که تحت رژیم کاهش وزن هستند می‌توانند هرروز این میزان را با میوه‌های مختلف جایگزین کنند، برای مثال یک روز هندوانه بخورند، یک روز خربزه و یک روز هلو.

میوه هر فصل، دوای همان فصل است

خداوند متعال ترتیب فصول و میوه‌های هر فصل را آنچنان پشت سرهم قرار داده است که هر فصل خوراک مورد نیاز همان فصل را با خودش می‌آورد. محصول و سبزی هر فصل می‌تواند کمبود فصل قبل را جبران کند ولی امروزه با توجه به پیشرفتهای صورت گرفته در کشاورزی، همه میوه‌ها در هر فصلی وجود دارند و می‌توان از خواص آن در طول سال بهره گرفت. برای مثال ما در فصل سرما با انواع بیماری‌های ویروسی روبه‌رو هستیم که برای ایمنی برابر آنها نیاز داریم ویتامین C زیادی مصرف کنیم و تمام میوه‌های این فصل مثل پرتقال، نارنگی و لیموشیرین و. . . سرشار از این ویتامین هستند. همچنین فصل تابستان که بدن به آب بیشتری نیاز دارد، پر است از میوه‌های آب‌دار. در فصل بهار به دلیل آن که میزان سبزی‌ها و میوه‌های تازه در اواخر زمستان کم است، توصیه شده سمنو مصرف کنید تا تامین کننده ویتامین‌های از دست رفته بدن شود و پس از آن مصرف نوبرانه‌ها و میوه‌های فصل بهار.

میوه‌ها تنهایی خورده شوند یا دسته جمعی؟

بعضی افراد معتقدند، میوه‌ها باید تک تک خورده شوند تا مواد مغذی‌شان به صورت کامل جذب بدن شوند ولی برای بچه‌ها و افرادی که خیلی تمایلی به خوردن چند نوع میوه ندارند، توصیه می‌شود میوه‌های مختلف را باهم مخلوط کنند یا به قول معروف سالادی از میوه تهیه کنند، کمی مغز و آجیل به آن اضافه کرده و به عنوان چاشنی کمی آب لیمو و پودر دارچین اضافه کنند تا ترکیبی ویژه حاصل شود. این ترکیب میوه خنک به عنوان یک عصرانه دلچسب علاوه بر این که گرسنگی عصرگاهی را بر طرف می‌کند، تامین کننده نیاز بدن به ویتامین‌ها و مواد معدنی نیز هست. درصورتی که مشکل اضافه وزن وجود نداشته باشد هم می‌توان با مقداری بستنی ترکیبی هیجان‌انگیز و مقوی برای بچه‌ها فراهم کرد که هم لذت خوردن بستنی را برای آنها فراهم کند هم از مواد طبیعی میوه‌های تازه بهره گرفت.

برای رفع عطش چه کنیم؟

بهترین خوراکی که می‌تواند در فصل گرما، عطش را بر طرف کند آب لیموی تازه است که روی خیار ریخته می‌شود یا همراه با آب خنک (آب یخ نباشد) نوشیده می‌شود. این مخلوط علاوه بر آن که عطش را کم می‌کند، می‌تواند الکترولیتهایی که به دلیل تعریق دچار نوسان شده‌اند را تامین و تنظیم کند.

مصرف میوه با پوست یا بدون پوست؟

ترکیباتی در پوست میوه‌ها وجود دارند که بسیار موثر و مفید هستند و اگر نسبت به شست و شو و رفع همه عوامل خارجی که سموم دفع آفات هم شامل آن می‌شود، دقت کنیم می‌توانیم آنها را با پوست مصرف کنیم. ولی متاسفانه امروزه به دلیل انبار کردن میوه‌ها و گاهی واردات میوه از دیگر کشورها شاهد هستیم که از انواع سموم دفع آفات و مواد محافظت کننده برای نگهداری بهتر و طولانی‌تر مواد استفاده می‌کنند که اگر خوب شسته و ضد عفونی نشوند ممکن است برای سیستم گوارش بدن عوارضی به همراه داشته باشد. مصرف میوه هرچه سریع‌تر انجام شود، بسیار بهتر است. یعنی هرقدر فاصله بین چیدن و جدا شدن میوه از درخت تا مصرف کمتر باشد خواص آن بهتر و بیشتر خواهد بود.

توصیه نهایی

هرچه از دامن طبیعت دور شویم بیشتر در معرض خطر قرار می‌گیریم. ویتامین‌ها و مواد آلی که از طریق میوه‌ها و سبزی‌های طبیعی تامین می‌کنیم بسیار بهتر و موثرتر از موادی است که به صورت مصنوعی و از طریق قرص‌ها و مکمل‌ها تامین می‌کنیم. به همین دلیل توصیه می‌کنیم با افزایش اطلاعات‌تان نسبت به میوه‌ها و سبزی‌ها از طبیعت بهره بگیرید تا علاوه بر آن که سلامت‌تان را تامین می‌کنید مانع از بروز عوارض ناخواسته ناشی از مصرف داروهای شیمیایی شوید.

همچنین ببینید

درباره میوه‌ها بیشتر بدانیم – بخش اول

چقدر میوه بخوریم؟ فرد بر اساس وضعیت بدنی و رژیم غذایی که برای او تعریف …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*