تصویر ذهن

پدر و پسری مشغول قدم زدن در کوه بودند که ناگهان پای پسر به سنگی گیر کرد، به زمین افتاد و ناخودآگاه فریاد کشید: – آی!

صدایی از دور دست آمد: – آی!

پسرک با کنجکاوی فریاد زد: – که هستی؟

پاسخ شنید: – کی هستی؟

پسرک خشمگین شد و فریاد زد: – ترسو!

باز پاسخ شنید: – ترسو!

پسرک با تعجب از پدرش پرسید: – چه خبر است؟

پدر لبخندی زد  گفت: – پسرم، توجه کن. بعد با صدای بلند فریاد زد: – تو یک قهرمان هستی.

صدا پاسخ داد: – تو یک قهرمان هستی.

پسرک باز بیشتر تعجب کرد، پدر توضیح داد: – مردم می‌گویند که این انعکاس کوه است، ولی در حقیقت، این انعکاس زندگی است. هر چیزی که بگویی یا انجان دهی، زندگی آن را عیناً به تو برمی‌گرداند.

اگر عشق را بخواهی، عشق بیشتری در قلبت به وجود می‌آید و اگر به دنبال موفقیت باشی، حتماً به دست خواهی آورد. هر چیزی را که بخواهی، زندگی همان را به تو خواهد داد.

پند:

آری خواستن تمام چیزهایی که ما انتظارش را داریم، به یک تصویر ذهنی ایده‌آل بستگی دارد. این تصویر ذهنی شماست ک به شما شادی، غم، موفقیت، شکست، خوشبختی و یا درد و رنج را هدیه می‌دهد. تصویر ذهنی شما می‌تواند به شما کمک کند تا آنچه را برای رسیده به شادی و رضایت لازم دارید انجام دهید. می‌تواند به شما کمک کند تا از زندگی خود لذت ببرید. می‌تواند اسباب اعتماد به نفس و اطمینان به کار و فعالیتهایی باشد که شما برای زمان فراغت خود انتخاب می‌کنید. مصمم بر شاد زیستن شوید. از روی خیرخواهی به ارزیابی خودتان بپردازید. بهترین و طلایی‌ترین لحظات زندیگ را در ذهن مجسم کنید و با توجه به واقعیتها، نه خیالات واهی، و البته بر اساس تصویر ثبت که از واقعیات زندیگ دارید، این تصویر خوشایند از خویش را تقویت کنید.

مراقب باشید تصویر ذهنی خود را جایی گم نکنید تا به همراه آن انگیزه خوشبخت شدن را از دست دهید. مواظب روح و اندیشه‌های قشنگتان باشد. نگذارید که هیچ باد، مخالفی ابرهای سیاه را مقابل پنجره رو به اقبال ذهنتان قرار دهد تا موفقیت و خوشبختی در زندگی را آن طور که می‌پسندید، تجربه کنید.

منبع: کتاب پندهای قند پهلو – گردآورنده: مهندس حسین شکرریز

همچنین ببینید

یـک لبخنـد تا خوشبـختی راهـست

آیا شما واقعا خوشحال هستید؟ اگر صادقانه بگوییم، بسیاری از ما حتی به خودمان وقت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*